Bakan Varank: Erdoğan Türkiye’yi dalgalı denizden çıkarabilecek tek lider

Bakan Varank: Erdoğan Türkiye’yi dalgalı denizden çıkarabilecek tek lider

ABONE OL
12 Temmuz 2022 10:44
Bakan Varank: Erdoğan Türkiye’yi dalgalı denizden çıkarabilecek tek lider
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kurban Bayramı dolayısıyla Trabzon’da düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Varank, Rusya-Ukrayna savaşının Türkiye’yi de etkilediğini belirterek “Sayın Cumhurbaşkanımız şimdiye kadar siyasi geçmişiyle elde ettiği başarılarla siyasetteki tecrübelerle Allah’ın izniyle bu dalgalı denizden de bu gemiyi çıkarabilecek tek liderdir.” dedi.

Bakan Varank, Kurban Bayramı dolayısıyla Meydan Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programında, ata topraklarında bulunmaktan, bayram coşkusunu hemşehrileriyle yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Varank, dünyanın büyük bir çalkantıdan geçtiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Dünyanın bir günü bir gününe eşit değil. Ortada hiçbir şey yokken şu anda bir barış denizi olan Karadeniz’de iki büyük komşunun savaşını yaşıyoruz. İşte bütün bu gelişmeler elbette bizim ülkemizi etkiliyor ama şundan lütfen emin olun, Sayın Cumhurbaşkanımız şimdiye kadar siyasi geçmişiyle elde ettiği başarılarla siyasetteki tecrübelerle Allah’ın izniyle bu dalgalı denizden de bu gemiyi çıkarabilecek tek liderdir. Bunu biz de biliyoruz emin olun zaman zaman bize kızan vatandaşlarımız da karşılaştığımızda bize şunu söylüyor, ‘Evet haklısınız, Sayın Cumhurbaşkanımızdan başka bu gemiyi böyle salimen yürütebilecek Türkiye’de başka bir lider yok.'”

4996372

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BU ÜLKENİN DERDİNİ SIRTLANDIĞINI BİLİYORUZ”

NATO toplantısına değinen Varank, şunları söyledi:

“Biz NATO’ya bugün üye olmadık. 1960’lardan itibaren, 50’lerin ortalarından itibaren biz NATO ülkesiyiz. O güvenlik teşkilatının ülkesiyiz ama bu sene hepiniz NATO zirvelerini takip ettiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız iradesini koydu ve dedi ki ‘Eğer NATO bir güvenlik teşkilatıysa önce bizim ülkemizin güvenlik endişelerini dikkate almak mecburiyetindedir ve NATO’da Finlandiya ile İsveç ile imzaladığımız o tarihi belgenin içerisine PKK terör örgütünü de YPG terör örgütünü de FETÖ terör örgütünü de Sayın Cumhurbaşkanımız iradesiyle yazdırdı. Ne diyor dış basın? ‘Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesinden istediğini alarak ülkesine geri dönüyor.’ diyor. Biz dediğim gibi NATO’ya yeni üye olmadık. Neden bizden önceki iktidarlar bu iradeyi gösteremiyorlardı? Neden bizden önce bu ülkeyi yönetenler bu duruşu gösterip NATO’da istediğini alıp ülkelerine dönemiyorlardı? İşte burada dert sahibi olmak lazım. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin derdini sırtlandığını biliyoruz. Bu ülkeyi bir yerlere getirebilmek için ne mücadeleler verdiğini biliyoruz. Biz de onların çalışma arkadaşları olarak ve siz değerli hemşehrilerimizle birlikte ona yardımcı olmaya, bu ülkeyi hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz ve Allah’ın izniyle de çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki Trabzon bizim arkamızda dimdik dursun. Trabzonlu hemşehrilerimiz bizim arkamızda dimdik dursun. Evelallah bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz, biz buna yürekten inanıyoruz.”

“BU TÜRBÜLANSI DA ALLAH’IN İZNİYLE HEP BERABER YENECEĞİZ”

Varank, sıkıntıların farkında olduklarını belirterek, “Bundan 2 kabine toplantısı önce Sayın Cumhurbaşkanımız bizi topladı. Dedi ki ‘Değerli arkadaşlar evet, bir fiyat artışı sorunu yaşıyoruz ama şu anda özellikle sabit gelirlilerle ilgili vatandaşlarımızın sıkıntısı var.’ Dedi ki ‘Biz vatandaşlarımızı enflasyona ezdiremeyiz ve asgari ücrete mutlaka zam yapmamız lazım.’ Soruyorum size, bundan önce 1960’tan itibaren bu ülkede asgari ücret uygulaması var. Biz enflasyonla bugün tanışmadık. Yüzde 150’lere varan enflasyonları bu ülke yaşadı. Peki hangi iktidar temmuz ayında ‘Ya vatandaşlarımız mağdur oldu. Bizim mutlaka asgari ücreti yükseltmemiz lazım.’ dedi? Hiçbir iktidar demedi.” diye konuştu.

Sıkıntıların farkında olduklarını ve üstesinden nasıl gelineceğini bildiklerini dile getiren Varank, “Allah’ın izniyle de onların üstesinden geleceğiz. Hepinizin yurt dışında akrabası, eşi, dostu, komşusu vardır. Lütfen arayın, sorun, deyin ki ‘Almanya’da 40 yıldır görülmeyen enflasyon nasıl bu zamanda görülmüş? Amerika’da 40 yıldır görülmeyen enflasyon, Belçika’da, Fransa’da 40 yıldır görülmeyen enflasyon nasıl görülmüş?’ İşte dünya bir türbülanstan geçiyor. Bu türbülansı da Allah’ın izniyle hep beraber yeneceğiz. Yeter ki bir olalım, beraber olalım, hep birlikte Türkiye olalım.” dedi.

“BU TERÖRLE MÜCADELE KONSEPTİNİ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE BİZ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Allah’tan hayırlı, huzurlu, ağız tadıyla nice bayramlar dileyen Varank, “Biz burada bu kutlamaları yapabilelim diye şu anda Pençe Kilit Operasyonlarında bizim Mehmetçiklerimiz sınırın dışında mücadele ediyor. Neden? Biz terörü sınırlarımızın içerisinde değil, artık sınırlarımızın dışarısında tutabilelim diye. Nerede bir terörist varsa gidip bulup imha etmek üzere şu anda bizim Mehmetçiklerimiz emin olun Irak’ın kuzeyinde nerede bir mağara varsa nerede bir delik varsa tek tek o delikleri araştırıyor, bu teröristleri bizim sınırımızdan 30 kilometre öteye göndermek için ve bu terörle mücadele konseptini Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz hayata geçiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Varank, geçmişte yaşanan terör saldırılarına değinerek, “Hatırlayın değerli kardeşlerim, bu ülkede şehirlerde bombalar patlıyordu, bu ülkede Trabzon’un yaylalarına teröristler gelebiliyordu, Eren kardeşimizi teröristler burada şehit edebiliyordu, şimdi Kuzey Irak’ta mağaralara saklanıyorlar. Biz bu ülkede tek bir terörist kalmayıncaya kadar ve bu terörü destekleyen zihniyeti de bu ülkede ortadan kaldırıncaya kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Biz Mehmetçiğimize, güvenlik güçlerimize çok şey borçluyuz. Burada huzur içerisindeysek onlar sayesindedir. Rabbim hepsinden razı olsun. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Rabbim gazilerimize hayırlı, uzun ömürler versin.” diye konuştu.

Bakan Mustafa Varank, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ama şunu da bileceğiz değerli kardeşlerim; eğer bir dakika bile gevşeklik gösterirsek kimse bu mücadeleyi vermez. İşte biz bu mücadeleyi verelim diye, sınır ötesi operasyonlar için Meclisten karar almaya çalışıyoruz. Kimler oy veriyor, kimler oy vermiyor, bakarsanız kim bundan sonra terörle mücadeleye var, kim terörle mücadele yapmaz, bunu çok iyi görebilirsiniz. Bugün İstanbul’da belediyelere terör yandaşlarının işe alındığını görüyoruz, belediyelerden terör yandaşlarının kelepçelerle götürüldüklerini görüyoruz. Onun için gevşeklik göstermeyeceğiz. Biz bu ülkeye aşığız, biz Trabzonlu hemşehrilerimize aşığız ve Allah’ın izniyle bir olacağız, beraber olacağız, hep birlikte bu ülkeyi en güzel günlere götüreceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP