Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün tanıtım tarihi ortaya çıktı

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün tanıtım tarihi ortaya çıktı

ABONE OL
9 Ocak 2023 13:19
Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün tanıtım tarihi ortaya çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Sanal gerçeklik başlıkları, her ne kadar yıllardır hayatımızda olsa da maliyetin yüksek olması ve içerik azlığı nedeniyle çok fazla ilgi görmemişti.

Son zamanlarda ise metaverse girişimlerinin yaygınlaşması nedeniyle sanal gerçeklik başlıklarına olan ilgi hızlı bir şekilde artıyor.

Apple, 2030’a kadar birden fazla giyilebilir cihazı piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu cihazlardan bir tanesi de VR/AR gözlük seti.

Her ne kadar şirket, bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmasa da her geçen sürede yeni sızıntılar ortaya çıkıyor.

apple vr 5216

Tanıtım tarihi ortaya çıktı

Apple’ın uzun zamandır söylentileri dolaşan Apple AR/VR karma gerçeklik başlığı, nihayet bu yıl piyasaya sürülebilir.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple AR/VR başlığı için muhtemel çıkış tarihini paylaştı. Apple analisti Ming Chi Kuo’ya göre Apple, yeni karma gerçeklik başlığını sohbahar aylarında piyasaya sürecek.

Apple’ın yeni başlığı neler sunacak

Son gelen bilgilere göre Apple, ürünlerde tam 3.500 ppi (inç başına piksel) değerine sahip bir ekran kullanmak istiyor. Şirket, Samsung ve LG Display’den OLEDoS ( OLEDoS ) paneller istedi.

spple ar vr 4602

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün şimdiye kadar tasarlanmış en karmaşık Apple ürünü olacağını ve sektörü tamamen değiştireceğini söylüyor.

Sektörde fark yaratması beklenen yeni başlığın, bin ila 3 bin dolar arasında bir fiyatlandırmaya sahip olacağı düşünülüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP