57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali başladı

57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali başladı

ABONE OL
8 Haziran 2023 15:34
57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
play icon Haberi Dinle

Tekirdağ’da her yıl düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali başladı. Süleymanpaşa Belediyesince Naip Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışında konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, bunun önemli bir kültürel etkinlik olduğunu söyledi.

RguFCKM zEa s19dUA1M4w

3 MİLYONUN ÜZERİNDE ZİYARETÇİNİN GELMESİ BEKLENİYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise kiraz festivalinin kentin markası haline geldiğini ifade etti. Her zaman kente en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını dile getiren Yüksel, “Tekirdağ ismine yakışacak boyutta, herkesi kucaklayan, hangi siyasi görüş olursa olsun herkesi kendinden bilen, yurt içi ve dışındaki bütün komşularını davet eden bir organizasyona imza atmaya çalıştık. Geçen yıl Cumhuriyet tarihinin en kalabalık olduğu, emniyet verilerine göre sahilde aynı anda 300 bin kişinin ağırlandığı, toplamda 2,5 milyon kişinin kentte ağırlandığı devasa bir organizasyona imza attık” dedi.

Yüksel, festivale yurt içi ve dışından gelecek çok sayıda ziyaretçinin kentin ekonomisine de katkı sağlayacağını aktardı. Herkese hitap eden etkinliklerin yapılacağı festivalin 4 gün süreceğini belirten Yüksel, “3 milyonun üzerinde ziyaretçinin ağırlanacağı bir festival gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu programda, katılımcılara kiraz ikram edildi.

Festivalde ilk gün Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri yapılacak, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK gösteri uçuşu gerçekleştirecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP